Sizin için çalışıyoruz!

E-Posta Gönderin

info@iacs.com.tr

Bizi Arayın

+90 216 606 5967

İklimlendirme Isıtma , Isı Pompası ve Klima

İletişim Bilgilerimiz

Hava Kaynaklı Isı Pompası

Hava kayaklı ısı pompalarının çalışma prensibinde, havadan gelen ısı düşük sıcaklıkta bir akışkan ile emilir. Bu akışkan daha sonra sıcaklığının arttığı bir kompresörden geçer ve yüksek sıcaklıktaki suyu evin ısıtma ve kullanım sıcak su devrelerine aktarır. İki ana tip hava kaynağı ısı pompası sistemi vardır. Bunlar; havadan havaya ve havadan suya çalışan sistemlerdir.
Hava kaynaklı ısı pompaları hem ilk kurulum maliyeti açısından hem de ek masraf gerektirmemesi yönüyle toprak kaynaklı ve su kaynaklı sistemlere oranla daha avantajlıdır.

Hava kaynaklı ısı pompaları nasıl çalışır?

Hava kaynaklı ısı pompaları dış havadan gelen ısıyı emer. Bu ısı daha sonra evinizdeki radyatörleri, yerden ısıtma sistemlerini veya sıcak hava konvektörlerini ve kullanım suyunu ısıtmak için kullanılabilir. Bir hava kaynaklı ısı pompası, bir buzdolabının içinden ısı çıkardığı gibi dış havadan da ısı çıkarır. Sıcaklık -25 ° C kadar düşük olduğunda bile havadan ısı alabilir. Isı pompalarının çalışması için elektrik gerektiği için çevre üzerinde bir miktar etkisi vardır, ancak yerden, havadan veya sudan çıkarılan ısı sürekli olarak Doğal olarak yenilenir.

Hava kaynaklı ısı pompalarının faydaları

  1. Düşük yakıt faturaları, özellikle konvansiyonel elektrikli ısıtmayı değiştiriyorsanız
  2. Değiştirdiğiniz yakıt türüne bağlı olarak karbon emisyonu düşüktür
  3. Yakıt takviyesi gerekmez
  4. Evinizin yanı sıra kullanım suyunuzu da ısıtabilir
  5. Minimum düzeyde bakım gerektirir
  6. Bir toprak kaynağı ısı pompasından daha kolay kurulabilir.

Havadan Havaya Isı Pompası

Havadan havaya ısı pompası sistemi, evinizi ısıtmak için dışarıdan emdiği ısıyı hava kanalları ile fanlara iletir. Havadan havaya ısıtma sistemlerinde kullanım sıcak suyu sağlama olasılığı biraz düşüktür.

Havadan Suya Isı Pompası

Bir havadan suya sistem ısıyı ıslak merkezi ısıtma sisteminiz vasıtasıyla dağıtır. Isı pompaları, standart kazan sisteminden daha düşük bir sıcaklıkta daha verimli çalışırlar. Bu, onları daha uzun süre daha düşük sıcaklıklarda ısı veren yerden ısıtma sistemleri veya daha büyük radyatörler için daha uygun hale getirir.